„Centrum zdraví”
Masáže, hlídání dětí, hydrocolon terapie...

Hydrolon terapie

Co je hydrocolon terapie?

Je to technika, při které je filtrovaná voda napouštěna do tlustého střeva. Léčba je prováděna jemně, střídavě teplou a studenou vodou s doprovodnou masáží břicha. Rozpouštěcí účinky vody a současně teplé a studené dráždění střeva způsobují, že ochablé střevo začíná znovu pracovat a posunuje nahromaděný a stagnující obsah střevní.

Jak účinkuje hydrocolon terapie?

Odstraňuje nahromaděnou stolici, toxiny a hnilobné látky ze záhybů střeva. Mechanicky uvolňuje zatvrdlé kusy stolice přilepené na stěnu střeva. Upravuje vnitřní prostředí střeva (pH). Eliminuje parazity. Uvolňuje patologické stahy střevní svaloviny a tonizuje střevní sliznici. Zlepšuje tak pohyb střeva a tím pozitivně ovlivňuje stavy chronické obstipace (zácpy). Dále pomáhá při léčbě střeva způsobené patologickými bakteriemi a plísněmi.

Přínos a účinky na lidský organismus

Sliznice tlustého střeva je nejdůležitějším obranným systémem chránícím tělo proti jedovatým látkám. Teprve za ní následují játra, ledviny, lymfa, plíce a povrch kůže. Přibližně 80 % imunitního systému se nalézá ve stěně tlustého a tenkého střeva. Díky nesprávnému stravování a obecně nezdravému životnímu stylu má spousta lidí porušenou látkovou výměnu způsobenou převahou těch druhů střevních bakterií, které podporují vznik nemocí. Kvůli této poruše se totiž nedostává kyslík v dostatečné míře do tkání a jedovaté a odpadní látky nejsou dostatečně rychle odbourávány a následně vylučovány. Pomalu tak dochází k autotoxikaci-vnitřní otravě těla. Následné oslabení imunity s sebou nese nejen ztrátu vitality, únavu, nedostatečnou koncentraci či deprese, ale i lupénku či akné a jiné kožní onemocnění, stejně jako vyšší krevní tlak, migrény, alergie, revma atd. Dalším nepříznivým faktorem, který způsobuje nedostatečné fungování střev je zácpa. Nečistoty, ztvrdlé substance a kalové kameny v kapsách střevní stěny zabraňují normální peristaltice střev. Zácpa způsobuje usazování kalových kamenů ve střevech a usazené kalové kameny způsobují zácpu - kruh se uzavírá. Opět následuje střevní disbióza a autotoxikace.

Jaké má tedy Hydrocolon terapie účinky? Klienti často uvádí nárůst energie a pocit uvolnění a klidu, zpevnění a vylepšení stavu pokožky, vyléčení nebo zlepšení akné, alergií, ekzémů. Dochází ke zlepšení peristaltiky, aktivity a vylučování střeva, a tím i k odstranění zdrojů nemocí z těla. Dochází k lepšímu trávení a vstřebávání nutričně bohatých látek, což je velmi podstatné pro ozdravné procesy v těle. Hydrocolon terapie příznivě ovlivňuje redukci hmotnosti. Je zaznamenám menší pocit hladu a snížená chuť na sladkosti a dráždivé potraviny, což usnadňuje dodržování redukčního režimu. Hydrocolon terapie bývá často prvním krokem k celkovému ozdravění organismu, kdy díky nárůstu energie a pocitu klidu klienti mají více sil k aktivnějšímu přístupu jak ke svému zdraví, tak k životu vůbec, podporuje a zvyšuje účinek různých čistících kůr a ozdravných procedur, příznivě ovlivňuje léčbu psychických poruch jako je deprese, úzkostné stavy, neurózy, fobie atd.

Průběh samotné terapie

Při terapii klient leží na lůžku na zádech a je přikryt přikrývkou. K terapii se používá nízký tlak vody a ošetření není nepříjemné. Postup je naprosto hygienický a je zachována důstojnost klienta. Jedná se o uzavřený systém, který je suchý a bez zápachu. Jak tok vody, tak i zpětný odtok od klienta je řízen přístrojem. Ošetření je naprosto bezbolestné, naopak přináší pocit úlevy a uvolnění. Jemnou masáží břicha může terapeut napomáhá uvolnění usazenin ze stěn střeva a jejich snadnějšímu pohybu střevem ven z organismu. Terapie trvá přibližně 45 minut a probíhá v klidném a intimním prostředí.

Doporučení

Na základě výzkumů se obecně doporučuje série asi dvanácti výplachů, z toho první tři je dobré provést asi během deseti dnů, pak následuje několik výplachů asi jednou týdně, pak ob týden, jednou za měsíc, jednou za šest týdnů atd. Toto platí ovšem obecně a vždy záleží na rozhodnutí, potřebách a pocitech klienta. Pro nastartování detoxikačního procesu je většinou nutné provést alespoň tři základní výplachy. Po absolvování této základní série klienti často přijmou tuto terapii jako součást svého života a sami poznají, kdy je třeba výplach zopakovat. Klienti přicházejí na jaře, na podzim, před a po dovolené, po Vánocích, při pocitech únavy a vyčerpání, po zátěžových situacích atd.

Příprava na terapii

Dva dny před terapií se doporučuje lehká nenadýmavá strava např. rýže, brambory, jáhly, nekvašený chléb, vařená zelenina, tofu, rostlinné pomazánky a sýry. Nedoporučuje se maso, mléčné výrobky, káva, alkohol, sladkosti, smažená a pikantní jídla. V den terapie a jeden den po něm následuje to samé. Je nutné zvýšit příjem tekutin např. neslazený zelený čaj, voda bez bublinek, slabé ovocné méně aromatické čaje. Zároveň je potřeba pomocí potravinových doplňků obnovit střevní mikroflóru. Tyto jsou k dispozici přímo na pracovišti, kde se terapie provádí, nebo si je klient může sám zakoupit.

Informace před zahájením (68 kB, PDF)

Kontraindikace

Těhotenství, akutní zánět střev, závažná onemocnění srdce, silný zánět tračníku, krvácení do zažívacího traktu, akutní divertikulitida, stavy po odebrání části střeva, střevní tuberkulóza, rakovina střev.© 2011 Centrum zdraví REVITA | TiskMapa webuNahoru